Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Бiльше, нiж просто якiсна освiта
/ Вступаємо за кордон з українським атестатом

Новини

 Лют10

Вступаємо за кордон з українським атестатом

Випускники українських шкіл, отримавши атестат державного зразка, мають багато можливостей продовжити освіту за кордоном. Проте в одних країнах вони можуть відразу стати студентами І курсу обраного ВНЗ, а в інших – мають пройти обов’язкову річну (або й дворічну) підготовку.

Про те, в яких країнах світу атестат приймається для якої програми, розповідає Юлія Кобук, директорка освітньої агенції "Вивчай", для рубрики #освіта_за_кордоном.

Випускників із українським атестатом готові відразу приймати на І-й курс ВНЗ у таких країнах: Канада, США, Австрія, Франція, Польща, Литва, Кіпр. Обов’язкової підготовки у формі 1-2-річного курсу вимагають Великобританія, Ірландія, Німеччина, Швейцарія, Іспанія (є спеціальні вимоги), Італія. Тепер коротко про кожну країну.

КАНАДА

Канадські університети та коледжі (державні та приватні) приймають атестат українського зразка. Велике значення має середній бал атестату та оцінки з профільних предметів залежно від того, який саме факультет ви обрали. Інколи з університету у школу може прийти запит на опис тем і рівнів, пройдених дитиною у шкільному курсі з певного предмету.

Крім інших вимог, важливими є результати мовного тесту IELTS або TOEFL, якщо навчання у школі велося не англійською мовою.

Також при університетах Канади для тих абітурієнтів, у яких для вступу не вистачає тільки достатньо високого рівня англійської, існує Foundation Programme (1 рік навчання) з умовним зарахуванням на ряд програм. Це означає, що абітурієнт прийнятий на програму за умови підвищення рівня англійської до відповідного рівня протягом навчання на Foundation. В умовному зарахуванні є багато нюансів, і його практикують далеко не всі університети.

У Канаді також є програми підготовки від приватних освітніх організацій, які співпрацюють з університетами. На них студенти, крім англійської, вивчають ще певні предмети та отримують кредити для зарахування на ІІ курс університету, після підготовки протягом повних 12 місяців або академічних двох років (4 семестри), залежно від того рівня англійської та оцінок в атестаті, з якими конкретний учень вступає на підготовку.

Детальніше про систему освіти у Канаді ви можете почитати на сайті «Вивчай!» за посиланням http://vyvchay.com/uk/higher-education-canada.

США

ВНЗ США — університети та Ком'юниті-коледжі — також приймають український атестат Знову ж таки, середній бал атестату і оцінки з профільних предметів для обраного факультету є дуже важливими.

Для вступу в Ком'юниті-коледж вимоги до рівня оцінок та англійської не дуже високі.

Але багато університетів (особливо найкращі з них) додатково вимагають обов'язкову наявність результатів здачі SAT або ACT — стандартизованих тестів США, які показують рівень знань випускника школи для навчання у ВНЗ.

Для частини університетів достатньо додати результати тестів TOEFL або IELTS. Перевага надається TOEFL. Є також ряд інших підготовчих програм до вступу від приватних освітніх організацій у співпраці з університетами.

АВСТРІЯ

ВНЗ Австрії не вимагають навчання українців на підготовчому курсі (1 рік) після школи і приймають відразу на І курс. Винятком є медична програма Віденського університету, на яку приймають лише після І курсу медичного університету в Україні чи в іншій країні (знову на І курс).
Підготовчі річні програми для іноземних студентів існують (обмежена кількість) в основному для тих, у кого не вистачає рівня німецької (або, інколи, англійської) мови.

ФРАНЦІЯ, ПОЛЬЩА, ЛИТВА

До університетів цих країн українські випускники можуть вступати відразу після школи. Звісно, до уваги беруть середній бал атестату, оцінки профільних предметів та знання мови. За необхідності ви можете пройти і підготовчу програму – в цих країнах вони теж передбачені.

КІПР

Державні та приватні університети Кіпру приймають український Атестат, підкріплений відповідними знаннями англійської (результатом тестів IELTS або TOEFL).

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Королівство дозволяє приймати випускників українських шкіл, які потім планують навчатися в університеті, лише на:

  • Foundation Year (FY) – обов'язковий підготовчий рік для іноземних студентів, який детально описаний у статті на сайті «Вивчай!» http://vyvchay.com/uk/foundation-year;
  • або A-Level – класичну дворічну програму підготовки до вступу в університет для британських учнів, подробиці про який ви знайдете у статті за посиланням http://vyvchay.com/uk/a-level.

Необхідність додаткового навчання пояснюється тим, що українські школярі навчаються у школі 11 років (в той час як британські – 12 або 13) і потребують додаткової підготовки.

Важливо знати: результати FY не приймають найбільш престижні університети Британії, такі як University of Oxford, University of Cambridge, London School of Economics and Political Sciences. Не існує також програм Foundation для тих студентів, які бажають вивчати медицину – вони мають опанувати 2-річний A-Level.

У Британії також існує аналогія до наших технікумів – державні коледжі професійної освіти. Детально про державні коледжі читайте на сайті «Вивчай!» http://vyvchay.com/uk/state-colleges-uk.

ІРЛАНДІЯ

ВНЗ Ірландії приймають українських абітурієнтів з атестатом, як у Великобританії, лише після закінчення річної програми підготовки до університету Foundation у спеціальних приватних центрах або при університетах. Тому українських школярів нерідко відправляють до Ірландії після 9-го класу – у старшу середню школу, закінчивши яку вони вільно вступають до університетів Ірландії, Британії чи інших країн.

НІМЕЧЧИНА

Державні та більшість приватних університетів (Universitaten і Fachhochschulen) Німеччини приймають українських випускників лише після того, як вони закінчать обов'язкову програму коледжу підготовки до навчання в університеті для іноземців Штудіенколлег (Studienkolleg) – деталі за посиланням http://vyvchay.com/uk/studienkolleg.

Така підготовка є вимогою незалежно від подальшої мови навчання — німецької чи англійської. У Штудіенколлег викладають лише німецькою. Є ряд високих вимог для вступу до даного коледжу, особливо до державного, в якому навчання для іноземців і досі безплатне. Напрямок навчання у Studienkolleg має відповідати тій спеціальності, яку абітурієнт планує у майбутньому вивчати в університеті.

Відразу після школи українець може вступити до приватних бізнес-шкіл Німеччини, де найчастіше навчання проходить англійською мовою. Абітурієнтів зараховують, якщо їхні знання відповідають певним конкретним вимогам.

ШВЕЙЦАРІЯ

По-перше, для вступу у державні університети Швейцарії абітурієнт має досягнути 18-ліття. По-друге, він має скласти непростий комплексний вступний екзамен. Більшість університетів, особливо з німецькою мовою викладання, вимагає, аби іноземний студент попередньо провчився на підготовчій річній програмі Foundation. Винятками є приватні бізнес-школи з англійською мовою викладання, які приймають до своїх лав абітурієнтів із атестатом та після досягнення 17-ліття.

ІСПАНІЯ

Іспанські університети приймають український атестат, але разом із ним потрібно подавати і результати державного вступного тесту Selectividad. Це — вельми складний тест, який складають лише іспанською мовою і лише в Іспанії (на відміну, наприклад, від SAT чи ACT, які можна скласти і в Україні). До нього треба серйозно готуватися. Як правило, випускники українських шкіл їдуть на річні курси підготовки до даного тесту, щоб потім вступити у державні рейтингові університети. Винятком так само є приватні бізнес-школи.

ІТАЛІЯ

В цій країні 11 років навчання в українській школі не є достатньою підставою для вступу до університету. Відтак лише після І курсу навчання в університеті, ви можете подаватися до італійських вишів – знову на І курс вже італійського університету. Винятками є деякі приватні бізнес-школи з навчанням англійською та італійською мовами.

***
Сподіваємось, що інформація, викладена у цій статті, буде корисною всім, хто планує продовжити освіту за кордоном.

Звісно, сьогодні ми торкнулися лише маленької частини з тієї інформації, яку необхідно знати майбутньому абітурієнту закордонного ВНЗ. Щосереди стежте за нашими публікаціями у рубриці #освіта_за_кордоном, задавайте питання тут, на сторінці Святошинської гімназії, або звертайтеся до агенції «Вивчай!». Адже в кожній конкретній країні чи конкретному виші існують свої специфічні нюанси, з'ясувати які можливо лише у співпраці з професіоналами.

Святошинська гімназія дякує пані Юлії за відповіді на наші питання. Чекайте оновлення рубрики #освіта_за_кордоном щосереди!