єдиної української антарктичної станції "Академік Вернадський". " />
Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Бiльше, нiж просто якiсна освiта
/ ГОСТЯ З АНТАРКТИДИ на гостинах у гімназії

Новини

 Бер14

ГОСТЯ З АНТАРКТИДИ на гостинах у гімназії

Цієї п'ятниці на уроки географії до 7-х класів завітала гостя – Анна Валеріївна, геолог, співробітник Інституту геохімії НАН України, яка нещодавно повернулася з двомісячної екпедиції до Антарктиди і з насолодою поділилася з гімназистами нечуваними подробицями з життя єдиної української антарктичної станції "Академік Вернадський"

Довідка для допитливих (з Wikipedia) 

Акаде́мік Верна́дський (до 1996 — Фараде́й (англ. Faraday Station)) — єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Проведення наукових досліджень на Шостому континенті — це головне призначеня станції.

Наша гостя, Анна Валеріївна, на станції вивчала особливості гірських порід, сучасних рухів літосферних плит та геологічну історію материка. Вона поділилася цікавими подробицями з робочого життя та морозного побуду співробітників української антарктичної станції "Академік Вернадський", багато розповідала про неймовірних мешканців Антарктиди, погоду та закони виживання на найхолоднішому та найнеприступнішому материку світу. 

Діти, зі свого боку, буквально завалили науковця нестандартними запитаннями, чим дуже вразили нашу гостю (і потішили вчительку географії Кіру Вікторівну). Маємо надію, що гімназистам ця зустріч дала змогу закріпити знання, отримані на уроках географії та втамувати весняну допитливість.

Ми щиро дякуємо Анні Валеріївні за те, що вона у щільному робочому графіку науковця знайшла час і натхення, аби завітати до Святошинської гімназії. А ще за те, що так щиро і від душі розповідала про екстримальне життя, що гімназистам воно досі здається романтичним та героїчним.

До нових зустрічей із цікавенними гостями :)