Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Бiльше, нiж просто якiсна освiта
/ Дистанційне навчання, тиждень перший

Новини

 Бер20

Дистанційне навчання, тиждень перший

Як минув перший тиждень карантину для колективу Святошинської гімназії? Ми, звісно, залишалися вдома і при цьому доклали максимум зусиль для організації ефективного дистанційного навчання. 

Це і правда непросто – повністю перейти онлайн. Однак протягом тижня нам багато чого вдалося. Звісно, у співпраці із нашою великою командою – включно із гімназистами та їхніми батьками. Ми щиро вдячні всім батькам, які в той чи інший спосіб допомагали і продовжують допомагати організувати процес для наших дітей.

Лише за тиждень ми встигли протестувати силу-силенну ресурсів і платформ. І наразі дистанційне навчання в гімназії відбувається за допомогою технологій Google-Клас, Telegram-каналів, Hangouts, Skypе-конференцій, а також ресурсів Padlet, Sway, Calameo, Thinglink, YouTube, quizalice.com, Campus Difusión, TED-Ed, Learning-apps, Testpad, Gios,  smrtenglish.commacmillaneducationeverywhere.comlearnenglishteens.britishcouncil.org,  cambridgeenglish.org, zno.osvita.ua тощо. 

У внутрішніх чатах наш колектив ділиться знахідками, ми навчаємо один одного, порівнюємо і обираємо найбільш якісні та зручні інструменти для навчання. 

Як проходить сам процес дистанційного навчання:

  • учні отримують навчальний контент, тренувальні вправи, домашні завдання та інструкції до них;
  • вчитель за потреби дає пояснення у відео-режимі (в реальному часі або в записі);
  • вчитель встановлює часові межі для опрацювання матеріалу та критерії виконаної роботи;
  • куратори класів тримають зв’язок із вчителями, максимально сприяють чіткій та оперативній комунікації між усіма учасниками навчального процесу;
  • для зручності куратори унаочнюють всю роботу класу у google-таблиці.

Як і раніше, ми переконані, що кожен учитель обере найкращу форму взаємодії з учнями самостійно. Ми впевнені в профейсійних виборах наших педагогів і не вимагаємо використання конкретних ресурсів чи видів робіт. Саме за цю самостійність, творчість і впевнену орієнтованість на результат ми з вами і цінуємо наших вчителів. 

Є думка, ніби гімназисти мають вчитися он-лайн в режимі реального часу за навчальним розкладом гімназії – від першого і до останнього уроку. Ми категорично проти такої організації навчального процесу. Це суперечить гігієні навчання, тривалість часу перебування дітей перед моніторами (екранами) має бути обмежена. Зір, осанка, обмін речовин – це все страждає унаслідок тривалого сидіння/лежання із гаджетами. А для нас здоров'я дітей є найголовнішим. 

Педагоги Святошинської гімназії не просто проводять онлайн-лекціі чи уроки – вони лишаються на зв'язку з дітьми щоденно з 8:30 до 19:00 (а деякі і до 22:00 ). Що набагато довше, ніж їхнє навантаження за робочим розкладом. І за це ми їм окремо вдячні

Протягом п'яти днів карантину більшість учнів включилася у навчання. В цьому є велика доля допомоги батьків і їхнього активного втручання. Ми і надалі сподіваємось на вашу підтримку під час карантину. 

Якщо у вас виникнуть будь-які питання з організації роботи під час карантину, будь ласка, звертайтеся до директорки школи Наталії Генріхівни Ставропольцєвої за тел. 097 510 06 94.

***

І неоофіційне: директорка Святошинської гімназії про перші 7 днів дистанційної роботи

"...мій досвід роботи онлайн невеликий як з точки зору часу, так і з точки зору різноманітності використаних застосунків. Крім того, я надаю абсолютну перевагу живому спілкуванню.

Як це було.

Навантаження збільшилося вдічі і розтяглося в часі, крім спільних онлайн сесій додалася нескінченна низка індивідуальних консультацій. Учні помітили, що їм приділяється набагато більше уваги, ніж коли вони фізично ходили в школу. Своя домашня дитина втратила присутність мами, хоч тілом мама вдома, а мама втратила совість, пірнувши в спілкування з дітьми (теж своїми, ну, а як?) в режимі нон-стоп)..."

Продовження підсумків можна почитати на сторінці Наталії Сергіївни та Святошинської гімназії в facebook: