/ Еко-проект "Thoughts of eternal things"

Лют13

Еко-проект "Thoughts of eternal things"

Святошинська гімназія розпочала роботу над проектом "Thoughts of eternal things" (“Думки вічних речей”), пов'язаним із екологією та охороною довкілля. В ході проекту на заняттях із географії та “Культура і Час” ведуться дискусії про Глобальні цілі 2015-2030, створюються просвітницькі та агітаційні матеріали.

Від початку проект "Thoughts of eternal things" було задумано як внутрішній, проте вже зараз, завдяки змістовним матеріалам, нас запрошено до участі в міжнародному проекті "Hand by Hand to Save our Land" ("Пліч о пліч порятуймо нашу землю"). Скоро – презентація для всієї школи!

Про що думають речі, які живуть довше за людей? Довше за одне-два-три покоління? Кілька століть? Ідея створити монологи від імені речей, які, на жаль, живуть довше за нас, забруднюючи собою довкілля, належить Кірі Вікторівні, нашій вчительці географії. Під її керівництвом учні 10 та 11 класів склали ці монологи "вічних речей".

А вже на заняттях "Культура і Час" учні 7 та 8 класів разом із Наталією Миколаївною створили тематичні постери та плакати. Із яскравих картинок до нас говорять: чисте повітря, земля, вода, які показують межі людського життя, де людині відведено так мало часу, що краще б було провести цей час не серед сміття, яке ми самі й створюємо, а у екологічно чистому світі. Прості, але з підтекстом комікси-діалоги зрозумілі кожному, хто їх переглядає.

Працюючи над проектом, гімназисти та вчительки вели дискусії про Цілі сталого розвитку» (ЦСР, відомі також як Глобальні цілі) — ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку. ЦСР ухвалені на період від 2015 до 2030 року і нараховують 17 Глобальних цілей, яким відповідають 169 завдань. Серед цих цілей значну частину займають глобальні цілі, пов'язані з екологією.

Вже зовсім скоро цю презентацію із постерами наша робоча група презентує всій гімназії і окремо роз'яснять кожну тему. Творці проекту хочуть, щоб ці постери прикрасили стіни гімназії, і щоб у нас з'явився екологічний куточок, де була б інформація, зрозуміла навіть малечі, аби всі небайдужі могли знайомитися з правилами еко-життя і дотримуватися їх у власному повсякденному житті.

Про дату презентації робоча група повідомить окремо.

З натхенням та інтересом стежимо за розвитком проекту!