/ SCIENCES 2019: гідравлічна рука від 10-класників

Січ17

SCIENCES 2019: гідравлічна рука від 10-класників

Спочатку було відео-тизер, з якого ми пропонували читачам нашої сторінки на Facebook, визначити, про що дзижчать дрелі за зачиненими дверима кабінету фізики. Складна загадка? Як і відгадка! Адже зробити гідравлічну руку, про яку мало хто з дорослих чув, це задачка не з простих. А зробити цей складний пристрій з підручних матеріалів, як то картон, шприці, системи для крапельниць, зубочистки, клей... то взагалі виклик! Але 10-класники виклик прийняли і взялися до роботи.

ВІДЕО-ТИЗЕР ПРОЕКТУ ВІД 10-КЛАСНИКІВ В РАМКАХ ІНТЕГРОВАНОГО КУРСУ

А було воно як? Вивчаючи тему «Унікальність людства» та досліджуючи питання антропогенезу, гімназисти порівнювали еволюцію біологічну та технологічну. Разом із вчителями фізики, хімії, біології та географії.

Щоб краще зрозуміти взаємозв‘язок між розвитком людського мозку та моторики рук, а також відтворити логіку винаходів і розробок сучасних знарядь праці та механізмів, було вирішено створити гідравлічну руку. Все з доступних підручних матеріалів — картон, шприці, системи для крапельниць, зубочистки, клей.

У підсумку всі учасники лишились максимально задоволені як процесом, так і успішним результатом. Кожен зміг відчути, яку тяжку працю доводиться робити людському мозку — узгоджувати стільки дрібних і точних рухів! А головне, що лишило незабутній слід у досвіді дітей — це процес свердління дреллю. Де ж ще потренуєшся, як не в школі! :)

Ми щиро захоплюємося тим винахідництвом, яке наша Кафедра Точних Наук проявляє у інтегрованих проектах. Аж навіть із вчителів стоїть черга потестувати ту гідравлічну руку!

Чекаємо нових цікавенних проектів із інтегрованими дисциплінами!

Для довідки

ПРИРОДОЗНАВСТВО (або SCIENCES 2019) — це інтегрований курс для 10-класників, у якому об'єднано кілька дисциплін (фізика, хімія, біологія, інколи географія та інформатика, оскільки в курсі є теми, в яких перетинаються всі науки).