Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Бiльше, нiж просто якiсна освiта
/ Беремо участь у ХХХ Конференції Європейської ради національних асоціацій незалежних шкіл (ECNAIS)

Новини

 Квiт23

Беремо участь у ХХХ Конференції Європейської ради національних асоціацій незалежних шкіл (ECNAIS)

19-21 квітня в Києві минула ХХХ Конференція Європейської ради національних асоціацій незалежних шкіл (ECNAIS). Відкриття та офіційна частина конференції пройшли у колонній залі КМДА, де зібралися європейські освітяни – понад 200 осіб.  

ECNAIS – це впливова і потужна, міжнародна організація, що об’єднує національні асоціації незалежних закладів освіти Європи. Її делегати з багатьох європейських країн приїхали до Києва, незважаючи на побоювання щодо військових дій, з метою підтримати розвиток приватної освіти в Україні. Португалія, Німеччина, Чехія, Великобританія, Іспанія, Італія, Туреччина – всього понад представники 15 країн взяли участь у заході. 

Для українського освітнього простору ця Конференція є дуже важливою. Насамперед, це перший подібний захід міжнародного рівня для нашої країни. По-друге, ця конференція є передумовою для розвитку приватної освіти в Україні.

Під час Конференції було розглянуто такі питання:

  • свобода вибору в освіті та демократичні перетворення в суспільстві;
  • роль незалежних навчальних закладів у цьому процесі;
  • Європейська перспектива та український досвід.

Серед доповідачів Конференції виступила Лілія Гриневич, Міністр освіти та науки України. Присутність цієї людини вказує на важливість заходу та на те, що ставлення до приватної освіти в Україні поступово міняється. 

Відео виступу Лілії Гриневич на Конференції

Крім Міністра у заході взяли участь: керівники Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України депутати Київської міської ради, мер м. Києва, керівники Департаменту освіти і науки м.Києва, керівництво та представники районних управлінь освіти тощо.

20 квітня 2018 року, європейські освітяни відвідали 10 приватних шкіл Києва – Святошинський район, за вибором ECNAIS, представляла Святошинська гімназія. 

Про те, як минув візит іноземців із ECNAIS до Святошинської гімназії, читайте у наступній новині.