/ Події Декади Української культури 2018

Бер12

Події Декади Української культури 2018

Інтелектуальні ігри, квести, дні Вишиванки, караоке, посиденьки, демонстраційні уроки, змагання для малих нишпорок... чого лише не сталося в Святошинській гімназії протягом Декади Української культури 2018! А все завдяки нашим натхненним вчителям із Кафедри української мови та літератури, які протягом кількох тижнів працювали, не покладаючи рук, задля Декади. Бо хоч це і традиційний щорічний захід, проте кожної весни хочеться нових відкриттів та експериментів.

То чим же потішила гімназистів Декада Української культури 2018? Із великою приємністю ми розповідали про поточні заходи на сторінці Святошинської гімназії на Facebook https://www.facebook.com/sv.gymnasium/ і, щоб вони не загубилися у історії, зібрали їх у одну новину для нашого сайту. Готові зануритись в українську культуру? Тоді до діла!

• Гра "Сторінками української літератури"

"Неймовірно цікаво, дивовижно захопливо, надзвичайно пізнавально" — все це відгуки про інтелектуально-розважальну гру, яку провела Лілія Леонідівна Обараз в рамках Декади української культури для учнів 8-10 класів.

Переповідають, що в ході змагання ведуча цікавими питаннями спонукала учасників та глядачів пригадувати біографії видатних діячів української культури і поринути у глибини творів української літератури. Ця насичена вікторина захопила всіх —атмосферою добродушності, гумору, запалу та азарту.

• Брейн-ринг "Шевченкіада для школярів"

Напередодні березневих свят дев'яти- і десятикласники спільно вправлялися у шевченкознавстві — взяли участь у пізнавальній грі за творчістю Тараса Шевченка. Родзинкою заходу став зворотний переклад поезії Кобзаря з російської. У Шевченкіаді перемогли десятикласники, щоправда з мінімальною перевагою — 1,5 бали.

• Квест для 5-7 класів або Як ми грали у "Шевченка"

5 березня на 7 уроці всі учні 5-7 класів взяли участь у квесті "Знайомий Тарас Шевченко". Азарт, пошук, очікування результатів... Гімназисти й бігали, і знаходили інформацію, і мапи складали, і поезії декламували. А головне: мали з собою гарний настрій, міцні знання, волю до перемоги, командний дух... вихід до Інтернету, "Кобзар" та підручник з української літератури :)

За загальними результатами перемогу здобули команди 7 класу (23,5 бали за 30 хвилин) та 6 класу (30,5 балів за 74 хвилини). Ці класи поділили між собою перше місце. Команда 5 класу здобула почесне третє місце (23 бали за 76 хвилин). Вітаємо переможців!

Дякуємо за організацію гри Кафедрі Української мови та літератури, і нашій натхненній бібліотекарці за те, як спокійно вона витримала детальний обшук у бібліотеці під час квесту.

• Інтелектуальна гра "Я знаю українську мову"

В рамках Декади Української Культури 9-ті класі перевірили свої "мовні" сили та здібності в інтелектуальній грі "Я знаю українську мову", яку підготувала та провела вчителька мови та літератури Інна Іванівна. Переможцями стали Латиш Дар'я та Горєлов Денис, які набрали однакову кількість балів — 27 (із можливих 35). Інші учасники гри теж показали гідні результати:

• Гончаров Олексій — 26,5 балів;
  • Пономаренко Володимир — 26 балів;
  • Котлярський Леон — 24 балів;
  • Пташинська Олександра — 20 балів;
  • Загоруйко Олександр — 20 балів.

Пишаємося нашими дев'ятикласниками за наснагу та готовність боротися з граматикою, орфографією і фразеологізмами до останнього... завдання!

• Перетворюємо тематичну атестацію на... ТЕАТР

Чи любите ви театр? Семикласники люблять настільки, що перетворили тематичну атестацію із зарубіжної літератури за оповіданнями про Шерлока Холмса на яскравий спектакль. Самі створили сценарій, потурбувалися про костюми і реквізит — і ось нова історія про знаменитого Холмса на сцені.

Ми, зі свого боку, із захопленням спостерігаємо за тим, як творчо гімназисти переосмислюють академічні задачі.

На цьому тижні ми чекаємо останні події Декади Української Культури 2018: караоке-вечірку, креативні посиденьки і ще кілька цікавих уроків... чи забавок :) Ми щиро вдячні Кафедрі української мови і літератури, а також нашому новому завучу з виховної роботи за яскраві ідеї активностей, якісну реалізацію, злагоджену робота та запальне натхнення, із яким вони передають гімназистом свої знання та любов до рідної культури!

День Вишиванки 2018 у початковій школі