Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Бiльше, нiж просто якiсна освiта
/ Хроніки зі Швейцарії 2018

Новини

 Бер13

Хроніки зі Швейцарії 2018

На тому тижні делегація українських школярів та студентів, серед яких і учні Святошинської гімназії, вирушила до містечка Троген, що у Швейцарії, аби взяти участь у Європейському молодіжному форумі 2018 (European Youth Forum Trogen 2018), який проходить на базі Kinderdorf Pestalozzi. Цього річ серед країн-учасниць форуму: Україна, Угорщина, Шотландія, Італія, Туреччина, Швейцарія, Німеччина, Росія та Латвія. 

Це вже другий подібний захід, в якому беруть участь гімназисти, вперше на форумі ми побували торік. Цю подію ми регулярно висвітлювали на сторінці Святошинської гімназії у Facebook, тож ви можете знайти збірку публікацій про Європейський молодіжний форум 2017 за посиланням https://goo.gl/BWYL1P.

Отож, для гімназистів Європейський молодіжний форум 2018 почався за тиждень до нього: до Святошинської гімназії завітав журналіст Крістіан Поса зі Швейцарії. Він готував репортаж про наших старшокласників, взяв інтерв`ю у десятикласників Єгора Козубенко і Марти Соловьйовоі, а також відвідав декілька уроків. Після цього гімназисти разом із паном Крістіаном та рештою делегації полетіли до Швейцарії.

Цього року українську делегацію від Святошинської гімназії супроводжували Ольга Пуга (наша директорка з розвитку) та Світлана Кіча (викладачка англійської мови). Саме вони щодня звітували з форуму, ділилися враженнями та світлинами, які ви знайдете далі у новині. Приємного екскурсу!

Неофіційний відео-звіт від українських учасників 
Європейського молодіжного форуму 2018

ДЕНЬ ПЕРШИЙ: знайомство та самопрезентації

"... вчора наші делегати вже була на місці. І вчора ж групи кожної з дев’яти країн презентували себе. Представники України, безсумнівно, були яскравими та активними, в чому ви можете переконатися, переглянувши світлини. А вже сьогодні, в неділю, розпочинається серйозна робота кожної групи над різноманітними важливими темами. Наприклад, торік на форумі діти працювали над темами Identity, Democrathy, Gender, Discrimination та інші."

ДЕНЬ ДРУГИЙ: підготовка до командної роботи по темах

"...на другий день форуму всі учасники обирали теми, з якими працюватимуть протягом тижня. Теми достатньо серйозні:

  • Mass media;
  • Democracy;
  • Identity;
  • Freedom;
  • Future of Europe;
  • Ecology;
  • Migration.

По обіді молодь вже мала перший воркшоп та заняття з тімбілдінгу. Повернулись стомлені і задоволені. Вечір команди присвятили футболу та спілкуванню".

ДЕНЬ ТРЕТІЙ: підготовка до командної роботи по темах

"... сьогодні гімназисти у складі змішаних команд вже розпочали серйозну робота по секціях. 

Обговорювали правила поведінки в групах, очікування та побоювання, пов`язані з форумом. Деякі групи занурювались в особисті питання «Хто я? Чого я прагну? Що мене хвилює?», інші - вже від початку активно брали участь у дискусії про свободу в країнах Європи. За словами Ольги Володимирівни, яка була присутня під час цієї роботи, "...це було щось неймовірне! Діти піднімали дуже серйозні питання і обговорювали їх дуже по-дорослому. Найбільше вражав той факт, з якою повагою діти з різних країн та культур слухали один одного".

У підсумку група "Identity“ вирішила розпочинати кожен ранок з медитації. Група "Democracy“ провела півдня в лісі, грали в економічну гру, а потім готували собі обід на вогнищі. А ще в цей день було багато командотворчих активностей".

ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ: робота в групах, екскурсія до м. Троген

"...кожна команда, у які діти об'єдналися в перший день, глибше занурюється в свою тему. Вони шукають нову інформацію, обговорюють, аналізують, порівнюють, дискутують. Група "Mass Media“ вже записала свій перший радіо репортаж. 

По обіді гості форуму ходили на екскурсію в містечко Троген, яке розташоване в долині. На світлинах ви можете побачити старовинну церкву, бібліотеку-бункер, затишні кав’ярні, цвинтар із велетенськими секвойями та вулички з будинками, які так нагадують лялькові.

Вже зовсім скоро ми зможемо поділитися із вами результатами роботи груп Mass media, Democracy, Identity, Freedom, Future of Europe, Ecology, Migration. Як свідчить досвід минулорічного форуму, результати є цікавими для широкої аудиторії".

 

ДЕНЬ П'ЯТИЙ: воркшопи та гора Сентіс

"... сьогодні учасники форуму дискутували, піднімали актуальні питання, як то європейські цінності та майбутнє Європи, шукали рішення соціальних проблем... Також вони потихеньку готуються до величезного виступу у п`ятницю.

Після воркшопів молодь поїхала до гори Сентіс і піднялася на вершину. Там було туманно та вітряно, але хіба такі умови можуть зіпсувати настрій українцям, які приїхали з -25? :) Гостей пригощали національною їжею фермерів: макарони +картопля+ сир+яблучний джем".

   

ДЕНЬ ШОСТИЙ: журналістика, конфлікти та шопінг

"... до групи "Mass Media” завітав відомий швейцарський журналіст, і учасники мали можливість поговорити не тільки про форум, а і про те, як воно — бути журналістом в сучасному інформаційному просторі. 

Інші групи робили доповіді, які готували декілька днів. Вони розповідали про актуальні проблеми в своїх країнах та пропонували свої рішення. Звичайно, наші учасники згадували про конфлікт між Україною та Росією. І наші доповіді були емоційно дуже сильними. Було все — і оплески, і сльози. 

Після обіду форумчани поїхали на воркшопи до цікавих місць у місті Сант Галлен. Отримали купу задоволення. Потім гуляли, і, звісно, шопились :)"

  
   

ДЕНЬ СЬОМИЙ: підготовка до командної роботи по темах

"... останній день форуму був дуже насичений. Всі групи робили презентації за результатами роботи за тиждень. Урочиста церемонія завершення проходила в Kanton Schule Trogen. Діти звітували про те, що нового вони дізнались протягом тижня, які висновки зробили, які особисті інсайти мають. Також наводили приклади, надавали статистичні дані, змушувати задуматись та торкались душі всіх і кожного. Мене особисто вразив виступ груп "Identity“ та "Mass Media“.

Після презентації учасники зі Швейцарії провели екскурсію по школі для всіх охочих, а потім запросили нас на смачніший обід.

У другій половині дня групи-країни працювали над Action Plan. Вирішували, що вони особисто зможуть зробити, повернувшись додому. Після обговорення всі делегації поділились своїми планами і урочисто пообіцяли виконати заплановане. Наші учасники поділились на чотири групи, тобто як мінімум чотири плани мусить бути реалізовано. Будемо чекати звітів.

Прощання, вручення сертифікатів та дискотека — так пройшов вечір останнього дня. Ніхто не хотів їхати додому (на ранок наших учасників доводилось силоміць затягувати в автобус, бо, здавалось, так і будуть стояти прощатися один з одним до ночі).

Впевнена, учасники української делегації ще довго будуть переосмислювати деякі речі та зміни, які з ними відбулись; і просто згадувати друзів, яких тут знайшли.

Це була дуже плідна робота і українська делегація показала себе з найкращої сторони!"

Тож, завдяки цим матеріалам ви можете скласти власне враження про те, як минув Європейський молодіжний форум 2018. Від себе лише додамо, що гімназисти повернулися натхненні, і їхня робота над темати, які вони опрацьовували під час форуму, триває. Вони планують оформити свої наробки у презентації, підготувати цікаві виступи і провести освітні заняття для гімназистів, учителів і, ймовірно, для молоді за межами Святошинської гімназії. Торік наші групи презентувалися у КПІ та Інстутуті фізкультури. Стежте за нашими оновленнями, адже далі буде!

Дякуємо Kinderdorf Pestalozzi за запрошення на форум, високоякісну організацію і дух європейських цінностей, який організаторам вдалося передати українській молоді.

З превеликою цікавістю чекаємо подальшої співпраці!

***

Вперше публікації Хроніки зі Швейцарії 2018 були опубліковані на сторінці Святошинської гімназії у Facebook https://www.facebook.com/sv.gymnasium. Більше світлин з кожного дня Європейського молодіжного форуму 2018 ви знайдете за посиланнями: