Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Бiльше, нiж просто якiсна освiта
/ Директорка школи у рубриці "Запрошуємо познайомитись"

Новини

 Гру04

Директорка школи у рубриці "Запрошуємо познайомитись"

Чи ви думали колись про те, чим наповнений день директора школи?

Зустріч учнів перед початком занять, відвідування уроків, проведення нарад, розв'язання робочих питань, підтримка зв'язку з батьками, створення теплої атмосфери для процвітання шкільного життя.

Окрім посадових обов'язків, у керівника школи багато інших важливих ролей: психолог, діагност, плановик, проектувальник, організатор, керівник, викладач, дослідник. Як одна людина здатна вирішувати стільки завдань одночасно?

У пошуках відповіді на це питання ми вирішили розповісти про НАТАЛІЮ ГЕНРІХІВНУ СТАВРОПОЛЬЦЄВУ, яка керує шкільним підрозділом Святошинської гімназії ось уже 13 років.

Яка вона – наша директорка? Ми запитали про це у її колег, учнів та батьків.

«Безумовний професіонал, у якого все чітко, все під наглядом».

«Людина глибоких моральних принципів, яка ніколи не зрадить».

«Вона не здатна на лестощі та лицемірство, не лукавить, не здатна на підлість».

«Інколи жорстка, але дуже порядна і чесна людина».

Вона керується ще тією, «старою» системою цінностей, яка зараз, на жаль, не дуже в пошані.

«Дружба для неї – це не пустий звук. Якщо когось вона вважає своїм другом, то буде поруч з цією людиною у будь-якому випадку. І буде і чесною, і делікатною водночас».

Наталія Генріхівна прийшла до нас як вчитель початкових класів, завзятий монтессоріанець і закоханий в свою професію досвідчений педагог. Ще тоді, багато років тому, ми зрозуміли, як нам пощастило! І не помилилися.

Її перші учні зараз вже закінчують виші, але й досі забігають до неї в гімназію, щоб поспілкуватись, поділитися новинами і просто обійнятися.

«Найкраща вчителька початкових класів всіх часів та народів, якого я бачила!», — з теплою усмішкою каже одна з колишніх учениць Наталії Генріхівни.

«Я згадую її як добру та строгу – саме в такій комбінації. Це коли ти можеш і любити, і поважати, і мати простір для пустощів, але робити те, що вимагають», — написав ще один її випускник.

Любов та повага до дітей, глибоке розуміння їхніх почуттів, турботливе та уважне ставлення до дитячих потреб — безумовно є одними з найцінніших талантів Наталії Генріхівни.

“Це людина, яку я глибоко поважаю, — каже одна з її колег. — Вона завжди вражає мене тим, на скільки вона ніжно та безоглядно любить дітей, як вона реагує на найзатятіших порушників дисципліни, на скільки бачить дитячу суть. Вона вміє бути з дітьми “на одній хвилі”. Навіть коли журить їх, то робить це так, що вони її чують...”

Ще одним із талантів директора школи Святошинської гімназії є повага до людини. Як керівник Наталія Генріхівна вимоглива і строга. Але вона завжди намагається врахувати те, як людина себе почуває в розмові, обирає відповідний тон спілкування, з повагою ставиться до всіх – незалежно від рангу – чи це першокласник, чи старшокласник, чи її безпосередній заступник, чи начальник, чи співробітник.

Вчителі, які спочатку приходили влаштовуватись на роботу, а далі залишались у нас працювати, усі говорять: “Ми тільки прийшли на співбесіду до Наталії Генріхівни, поговорили з нею – і зрозуміли, що хочемо з нею працювати!”

Неважливо, який у неї настрій, які в неї почуття – вона буде думати насамперед про людей і транслювати порозуміння і повагу. Навіть коли вона обурюється, то робить це з турботою про людей і загальну справу.

“Вона дуже уважна до педагогів, їй не байдуже, що, де і з ким відбувається – вона цінує кожного, вміє підійти до кожної ситуації з тверезим поглядом і здоровим глуздом. І за це її всі поважають...»

Є люди, які кажуть, що Наталія Генріхівна не просто обличчя школи, вона її серце – те, що прокачує, пропускає крізь себе всі процеси, задає певний ритм, створює особливу атмосферу.

“Вона є осередком стабільності, втілює те, що в цьому неспокійному, змінному світі ми всі шукаємо. Надійність, стабільність та послідовність – ось ці всі речі в ній є.”

“Людина настільки на своєму місці, що нема слів!”

А ще Наталія Генріхівна володіє унікальною властивістю: вона з хаосу вміє створити впорядкований простір. Вона розглядає будь-яку ситуацію комплексно, збирає всі “шматочки мозаїки” та в кінці кінців знаходить те рішення, яке поділяється усіма людьми, яких воно стосується.

“В складних ситуаціях Наталія Генріхівна вміє взяти тайм-аут “на подумати”. Вона перегляне все, переаналізує, покрутить, знайде потрібну “детальку” – і знайде вихід. Якщо їй потрібна допомога, вона обов’язково про неї попросить”.

А ЩО Ж ДУМАЄ ПРО СЕБЕ САМА НАТАЛІЯ ГЕНРІХІВНА?

Готуючи цей матеріал, ми завітали до самої Наталії Генріхівни і, «не розкриваючи завіси таємниці», розпитали її про деякі особисті погляди та вподобання.

 Що Вам найбільше подобається та не подобається в робочому дні директора школи?

— Найбільше подобається, коли я встигаю зробити заплановане на п’ядесят відсотків. Не подобається те, що часом я не знаю, що станеться протягом дня. І ці нові справи інколи не можна відкласти на завтра, вони стають першочерговими, і їх треба вирішувати в будь-який вільний час – навіть після робочого дня.

— Які професійні вершини Ви би хотіли скорити найближчим часом?

— Що стосується керівництва, то я би хотіла освоїти і спробувати на практиці принцип керівництва по Монтессорі – ще не знаю, що це таке, але вже багато разів чула про семінар для керівників по системі Монтессорі.

— А якщо вести мову про непрофесійні вміння, що би Ви ще опанували?

— Я би повернулась до ковзанів, хоча мені дуже страшно. Я боюсь впасти з висоти всього зросту. Звісно, я каталась в школі. А далі була спроба вийти на лід в Дрім Тауні разом із тренером. Він мене навчив правильно падати і, як зразкова учениця, я зразу використала ці знання. Мені казали, що це як із велосипедом – “м’язи пам’ятають”, але в мене так не вийшло.

— Якби Ваше життя зараз перевернулось догори дригом, ким би Ви могли стати, крім як директором школи?

— Ну, якщо вже зовсім не стримувати свою фантазію... Артисткою – це раз. Мені здається, я би могла зніматися в фільмах гумористичного жанру. Письменницею – це два. В жанрі казок, дитячої літератури, наприклад, я би залюбки щось повигадувала... І якщо говорити про щось зовсім не творче і мені “треба” було б змінити професію, то я могла б працювати, наприклад, водієм таксі для жінок. Це була б служба таксі з гарними авто, чистими салонами без запахів, з легкою музикою... І з безпечною доставкою в будь-який кінець міста в будь-який час доби!

До цього міні-інтерв’ю хочеться додати, що всі колеги зауважують чудове почуття гумору Наталії Генріхівни. Кажуть, що вона знає дуже багато анекдотів і вміє так їх розповідати, що “можна живота надірвати” :)

А ще — вона смажить дуже смачні пиріжки на кефірі.

Безмежно любить свого кота, який має характер справжньої вівчарки, або, навіть, буль-терьєра (тільки дивіться, не бовкніть про це самому коту!).

Надзвичайно в’яже.

Полюбляє каву.

Дуже вправно керує автомобілем.

Інколи каже: “Щось ми давно не ходили в театр... А давайте підемо?” і колектив Святошинської гімназії натхненно збирається в театр.

Відповідальна. Надійна. Професійна. Виважена. Мудра. Чесна. Безмежно віддана. Глибока в усьому і усе робить із любов’ю.

З великою повагою та любов’ю ДЯКУЄМО ВАМ ЗА ВСЕ!

Ваша гімназійна родина

 

***

Інші публікації з рубрики «Запрошуємо познайомитись»:

– Гончаров Дмитро Миколайович https://goo.gl/xAanHj

– Обараз Лілія Леонідівна https://goo.gl/J55WVp

– Лі Марина Станіславівна https://goo.gl/w6GofE

– Маєрчук Світлана Юріївна https://goo.gl/pn343P

– Князева Ніна Миколаївна https://goo.gl/FXoeVi

– Мончук Олена Карпівна goo.gl/5VZVNJ

- Синицька Ніна Петрівна http://sg-school.kiev.ua/ua/novini/ukr_id888.html

- Барановська Людмила Леонтіївна http://sg-school.kiev.ua/ua/novini/ukr_id1464.html

- Оксана Мазурак http://sg-school.kiev.ua/ua/novini/ukr_id861.html

- Маліков Юрій Володимирович http://sg-school.kiev.ua/ua/novini/ukr_id828.html

- Сталінська Наталія Анатоліївна http://sg-school.kiev.ua/ua/novini/ukr_id1488.html

- Бідношея Світлана Анатоліївна http://sg-school.kiev.ua/ua/novini/ukr_id1506.html

- Романенко Галина Михайлівна http://sg-school.kiev.ua/ua/novini/ukr_id1531.html.