Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Бiльше, нiж просто якiсна освiта
/ Адміністрація гімназії на Міжнародній Монтессорі-конференції

Новини

 Жов16

Адміністрація гімназії на Міжнародній Монтессорі-конференції

13-14 жовтня адміністрація дитячого садка та школи Святошинської гімназії відвідала міжнародну конференцію «Монтессорі педагогіка: освіта для життя». Організатором заходу в Києві стала Всеукраїнська асоціація Монтессорі вчителів.

Під час заходу наші учасники (Наталія Ставропольцева, Натела Протченко, Оксана Шевченко, Оксана Ілюшина) отримали багато цікавого і корисного досвіду. І вже після поділилися кількома цитатами для роздумів:

  • Зараз модно говорити про різні реформи і втілювати їх у життя. Як правило, будь-яке реформування відбувається по вертикалі “згори донизу”. Система Монтессорі — це реформа “знизу”: вона не давить, вона піднімає. 

Монтессорі — це спосіб життя: якщо ти його прийняв, то це назавжди.

  • Якщо Ви — вчитель Монтессорі, у Вас має бути допитливий розум. Якщо цього немає, краще взагалі піти з професії. Поганий проповідник гірше безбожника.
  • Чим більше задоволення і радості приносить малюку контакт з дорослим, тим швидше відбувається розвиток дитини.
  • Щодо ґаджетів: зайвим буде забороняти дітям користуватися ними, але обов'язково має бути дозованість, регламентація у часі. Бо тоді залишається місце і час у голові ПОДУМАТИ. Допоможіть дітям слухати вас. Бо насправді дорослі МОЖУТЬ бути цікавішими для дітей, ніж ґаджети. Проживайте своє життя РАЗОМ з дітьми.
  • Якщо хочеш навчити дитину самодисципліні, доведеться самому стати дисциплінованим і виконувати правила. Якщо навколо дитини сміття, то вона “всотує в себе” це сміття.
  • Ми можемо змінити дві речі — себе і навколишнє середовище.
  • Спостерігайте за дітьми і вчіться у них. 

Святошинська гімназія дякує Всеукраїнській асоціації Монтеcсорі вчителів за цікавий та корисний захід. І сподівається зустрітися на нових освітніх заходах!