на нашей странице Facebook мы опубликовали запись о Светлание Юрьевне Маерчук - заведующей кафедрой иностранных языков Святошинской гимназии. В рамках рубрики "Приклашаем познакомиться" мы делимся с вами принципами, которыми этот уважаемый профессионал руководствуется в работе." />
/ / / Знакомимся с учителями: Светлана Маерчук

Мар12

Знакомимся с учителями: Светлана Маерчук

7 ПРИНЦИПОВ УЧИТЕЛЯ, КОТОРЫЙ ВЛЮБЛЯЕТ В СВОЙ ПРЕДМЕТ — под таким заголовком на нашей странице Facebook мы опубликовали запись о Светлание Юрьевне Маерчук - заведующей кафедрой иностранных языков Святошинской гимназии. В рамках рубрики "Приклашаем познакомиться" мы делимся с вами принципами, которыми этот уважаемый профессионал руководствуется в работе.

7 ПРИНЦИПІВ УЧИТЕЛЯ, ЯКИЙ ЗАКОХУЄ У СВІЙ ПРЕДМЕТ

1. НАВЧАЙ – РОЗВАЖАЮЧИ, РОЗВАЖАЙ – НАВЧАЮЧИ. Мій досвід каже про те, що навіть важку граматичну тему (в якій плутаються і дорослі!) можна подати у формі гри, яка захопить, розважить, і допоможе закріпити найскладніший матеріал.

2. НАВЧАЙТЕ ЧЕРЕЗ РЕАЛЬНУ СИТУАЦІЮ. Освоюючи певну тему, я даю дітям можливість відчути себе у всіх ролях, які стосуються ситуацій. Наприклад, ми працюємо над лексикою з масових комунікацій – і тоді кожен пробує себе у ролі ведучого телебачення, сценариста, режисера та ін. Перевтілюватися цікавіше, ніж зубрити слова!

3. ГАРНИЙ УЧЕНЬ – ЧИ ГАРНА ЛЮДИНА. Якщо на уроках виникає конфлікт, я кажу «Будьте гарною людиною, а не ідеальним учнем». Я закликаю їх бути гідними, щирими людьми, для яких чесність важливіша за оцінки.

4. ТЕХНОЛОГІЇ РОЗШИРЮЮТЬ СВІТ УЧИТЕЛЯ – І УЧНІВ. Для наочності у навчанні я використовую: фільми, серіали, скетчі, рекламні ролики та ін. Це допомагає дітям освоїти сучасні жанри текстової та візуальної комунікації, а нам, вчителям, вигравати у боротьбі за їхню увагу із соціальними мережами та всім інтернетом.

5. Я ПІДПИСУЮСЬ ПІД РЕЗУЛЬТАТОМ. Батьки віддають нам дітей з 8 до 19 години щодня – і це велика довіра. Задача батьків – виховувати, розвивати, розважати дітей. Моя задача – навчити. І якщо батьки довіряють мені, не контролюють ні мене, ні дитину – то я, зі свого боку, підписуюсь під результатом. Для мене це ідеальна схема співпраці.

6. КОЖНА ДИТИНА – ЯК ВЛАСНА. Коли хтось із учнів на уроках "зриває стелю", я питаю себе «А якби мій малий так поводився, як би я його навчала?» Обираючи між тим, щоб поскаржитись мамі чи самій знайти спільну мову, я буду шукати варіанти. Бо якщо діти погано поводяться на моїх уроках – це моя відповідальність.

7. ЗАКОХАТИ ДІТЕЙ У ПРЕДМЕТ. Моя мета – зробити так, щоб уроки англійської мови стали для дітей найкращим часом, проведеним у школі. Тому, коли я приходжу в новий клас, то перші три місяці присвячую тому, щоб закохати дітей у свій предмет. Знаєте, який найкоротший шлях до дитячих сердець? Моя відповідь – почуття гумору. Не минає уроку, щоб ми не насміялися від душі Смайлик :)

Так чи інакше, закоханість – найефективніший
початок стосунків з англійською мовою!