Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Больше, чем просто хорошее образование
/ / / Хроники со Швейцарии 2019

Новости

 Мар13

Хроники со Швейцарии 2019

На цьому тижні старшокласники Святошинської гімназії повенулися до України зі Швейцарії, де, в складі української делегації, вони брали участь у Європейському Міжнародному Форумі 2019 (EYFT 2019). Форум проходив у містечку Троген, і ми беремо в ньому участь вже третій рік поспіль.

Почитати про участь гімназистів у Форумах попередніх років:

Цьогоріч впродовж тижня ми публікували новини про роботу гімназистів на Європейському Міжнародному Форумі 2019 на сторінці Святошинської гімназії у Facebook, фото та звіти готувала наш "спеціальний кореспондент" Ольга Володимирівна Пуга. Далі у новині ми зібрали всі Хроніки зі Швейцарії 2019 день за днем. 

День перший: розпочинаємо роботу!

"... Вчора ми нарешті добрались до місця проведення форуму, Kinderdorf Pestalozzi (м. Троген). Ввечері делегації презентували себе та свої країни. Наші, як завжди, були на висоті. Цього року склад EYFT такий: 

 • Україна, 
 • Угорщина, 
 • Швейцарія, 
 • Польща, 
 • Франція, 
 • Росія,
 • Хорватія, 
 • Туреччина 
 • і Латвія. 

Сьогодні всі учасники вже обрали собі теми, над якими будуть працювати протягом тижня. Теми такі: 

 • Mass Media, 
 • Freedom and security, 
 • Environment, 
 • Eurotopia, 
 • Identity, 
 • Borders.

Це лише початок, групи та їхні куратори мають такий насичений графік, що ніколи й в телефони зазирнути. Далі буде :)"

День другий: team building 

"... Ми вже працюємо на повну. Після обраних тем, в кожній групі відбулось знайомство та декілька актівітіз з team building. Після обіду всі занурились в свої теми. Ми зі Svitlana Kitcha мали змогу спостерігати за деякими воркшопами. 

 • Наприклад, в групі Identity діти починають день з медитації та йоги, а ще ми були присутні на обговоренні "своєї ідентичності" (це була дуже глибока робота). 
 • Група Environment обговорювала цікаві факти пов`язані з екологією, а також підготували та взяли участь в рольових іграх за темою, наприкінці вийшла непогана дискусія. 
 • Група Freedom працювала над поняттям власної свободи, в чому я вільний, в чому - ні; про пріоритети, про свободу в сім`ї, з друзями, в школі. 
 • Mass Media вразили своєю дослідницькою роботою. Вони вивчали роль мас медіа в нашому житті, подивились якими соцмережами та он-лайн інструментами вони користуються, кому з них довіряють, обговорили як працюють фільтри в Гугл. 

Продовжуємо працювати. Далі буде!"

День третій: екскурсії у м. Троген 

"... День був дуже насичений. Зранку діти працювали у форматі воркшопів, групи поступово заглиблюються в свої теми. Наприкінці занять чула таке: «Мозок кипить, але дуже подобається!», «Ніколи не думала, що зможу обговорювати такі серйозні теми і мені буде цікаво», 

Після занять хочеться бути кращою і змінювати світ на краще. 

Поки діти працювали на заняттях, груплідери мали можливість відвідати Kantonschuleв м. Троген. Цього року нам дозволили навіть побачити фрагменти уроків. Svitlana Kitcha відвідала Faros — це уроки, де діти самостійно працюють над якимось проектом, а ще французьку як іноземну. Мені пощастило бути присутньою на історії німецькою мовою та на уроці англійської мови. 

Особливості роботи в Kantonschule:

 • майже всі підручники в електронному вигляді (бережуть папір);
 • багато працюють із інтерактивними дошками та лептопами, на заняттях проходять цікаві дискусії;
 • учні розкуті, форми нема, багато приділяється уваги самостійній роботі.

Нам дуууже сподобалось! 

А в другу половину дня ми мали екскурсію до містечка Троген: бачили секвоійї, які були посаджені в 1870 році, старовинні будівлі, відвідали ратушу, де місцева рада працює з 1750 року (до речі, екскурсію в раді проводив голова), були на місцевому кладовищі, де дізналися багато про відомих місцевих людей, церква в центрі міста вразила своїм інтер’єром. 

Повернулись на вечерю втомлені, але щасливі. Привіти всім!"

День четвертий: працюємо і подорожуємо 

"...Перша половина дня була дуже насичена. Працювали нон-стоп. Часу критично не вистачає. Медіа група вчора мала прямий радіо ефір. (Пізніше буде запис ефіру). Дуже пишаюся нашими студентами!!! В інших групах продовжується занурення в теми. До деяких воркшопів нас навіть не пускали, щоб не заважали процесу і не відволікали. 

Після обіду учасники Форуму мали вільний час, ми вибрали поїхати подивитися відоме озеро Bodensee. Відвідали два містечка Арбон та Роршах. Під час подорожі мали відчуття, наче ми попали в казку або якісь декорації до голівудського фільму. У всіх було одне питання: «Невже люди тут реально живуть?» 

Далі буде! Обіймаємо."

День п'ятий: підготовка до презентації

На п'ятий день учасники EYFT 2019 готувалися до великої презентації, в якій всі групи мали показати результати своєї роботи, інсайти та наробки.

Після обіду ми їздили до містечка Saint Gallen. Учні самостійно обирали групу, з якою підуть на екскурсію. На вибір було шість локацій. Майже всі українці вибрали локацію «расизм» — і не пошкодували. Навіть ввечері за чаєм ще довго обговорювали почуте і побачене. 

Декілька світлин з воркшопів та нашого вільного часу (якого так мало).  Спілкуємось, граємо і чергуємо!"

День шостий: фінальні презентації, Action Plan та закриття Форуму 2019

"... Останній день форума був таким же насиченим, як і інші. Учні презентували результати своєї роботи перед великою аудиторією. Все дійство відбувалось в Kantonschule. Подивитись на виступи учасників форума та привітати їх прийшло багато гостей. Серед них:

 • мер міста Троген, 
 • міністр освіти кантону Апенцель, 
 • директор Kantonschule, 
 • представник адміністрації Kinderdorf Pestalozzi. 

Виступи були дійсно вражаючими. Неймовірно, як за такий короткий час можна стільки зробити! Це були діти з різних країн, які вперше побачили один одного тиждень тому. Учасники представили не тільки висновки своєї роботи, але і спробували знайти рішення до деяких проблем, над якими працювали.

Після святкового обіду кожна делегація розробляла Action Plan, який вони втілять в Україні (презентація своєї роботи в школі та за її межами). Святошинко, готуйся, є декілька дійсно цікавих ідей. Ввечері діти прощалися всередині груп, їм вручили сертифікати, і на десерт — дискотека. Час їхати додому, але цінності форуму ми забираємо з собою!"

Ми щиро вдячні Ользі Володимирівні за фото та звіт з Форуму, адже завдяки її репортажам ми були в курсі подій. Проте із завершенням Форуму робота форумців не закінчена. В останній день українська делегація підготувала свій Action Plan (План Дій), і тепер вже в Україні  буде презентувати свої наробки зі Швейцарії як у гімназії, так і за її межами (наприклад, минулі групи виступали в університетах).

Чекаємо на нові звістки щодо роботи форумців,
і обов'язковоо поділимося новинами з вами!