/ / / Удивительные уроки украинского языка

Апр17

Удивительные уроки украинского языка

Якщо ви думаєте, що на фото семикласники "просто читають", осідлавши всі поверхні дитячого майданчика... то ви і помилилися, і вгадали!

Часто уроки української мови у семикласників Святошинській гімназії минають не традиційно. Наприклад, цього разу прямо на дитячому майданчику гімназисти разом із Наталією Сергіївною Опімах відпрацьовували теми:

• "Відокремлення означень та прикладок",
  • "Відокремлення обставин" ("Дієприслівниковий, порівняльний звороти", "Уточнення"),
  • "Однорідні члени речення" (ну, і різні дрібнички з орфографії та орфоепії)
  • та методом спостереження знайомилися з новими темами — "Написання прислівників", "Написання частки не з різними частинами мови".

Половина з тем — на випередження програми. Фішка у тому, що теми учням анітрохи не пояснюються, цьому етапі вони бачать лише  виділені в тексті слова. Вони чіпляють увагу, діти вже знають, що "там щось є", і пильно приглядаються. Така собі "розвідка читанням" :) Бо далі в тексті закодована ще й історія: занурення у період Київської Русі, дослідження тогочасної мови, звичаїв, озброєння.

Між тим, гімназисти собі "просто читають" історичний роман В. Малика "Черлені щити", щоб легше зрозуміти "Слово про похід Ігорів" і пройти Шляхом Героя — важким, неоднозначним, таким, що вимагає роздумів і відповідальності. Так що це ще й урок української літератури і психології.

Ще в занятті є картографія, етнографія і... тактика.

Зокрема для уроку на фото 7-класники спочатку вивчили перебіг бою за Путивль князя Володимира, сина Ярослава Галицького (Осьмомисла), з половцями, потім — реконструювали цей штурм (двічі, бо ніхто не хотів бути половцем, домовилися по черзі поступитися обом підгрупам). У ролі Путивля виступив спортивний майданчик

На завершення були проаналізовані чинники, що дозволили перемогти, а потім обидві об'єднані групи русичів штурмом взяли гімназію.

Дякуємо за фото Лесі Шкіль, кураторці 6 класу, а Наталії Сергіївні за детальне пояснення того, що ж насправді відбувається на "простих уроках української мови" у Святошинській гімназії. Бо це таки не прості уроки, а дивовижні. Заради них хочеться знову піти до школи :)