/ / / Сашко Лирнык в Святошинской гимназии

Мая18

Сашко Лирнык в Святошинской гимназии

У середу наші наймолодші школярі мали зустріч із відомим Сашком Лірником. І якщо ви досі не чули це ім’і не читали Сашкових творів, то у вас попереду ще багато чарівних відкриттів!

Сашко Лірник (Олександр Власюк) за фахом – інженер-будівельник, за покликанням – казкар, сценарист, актор, телеведучий. Саме йому вдалося зробити неймовірне – відродити уже зниклий в Україні жанр розмовної оповіді, який він називає "українська химерна казка".

Казка в його виконанні – це імпровізація й неочікуваний поворот сюжету. На зустрічі казкар був без побратима-котика, але з музичним інструментом – колісною лірою, яка викликала шалений інтерес у гімназистів. І всі охочі отримали можливість видобути пару мелодій із ліри.

Наші діти зустріли казкаря, натхненно вигукуючи: "Сашко Лірник! Сашко Лірник!" І пан Олександр повністю виправдав їхні очікування та натхнення.

На початку він розповів, що перший твір написав у 4 роки! І коли всі щось мусили робити марудне, він виступав зі своїми творами зі сцени на різні свята.

Під час нашої зустрічі-феєрії кожен із присутніх міг перевтілитися у героя казки. Адже Сашко Лірник не лише розповідав казки, але й залучав дітей до перевтілення: були і звірі, і свинки, і бабуся, і дерева, і навіть комарик. “Пан Коцький”, шоу-казка “Рукавичка”, дорослі казки... що тільки не грали діти і вчителі під керівництвом гостя!

А в кінці кожної казки "бубликів в"язка" від Сашка Лірника: висновок про доброту, любов до мами, до жінки, до ближнього, про патріотизм.

Зустріч пройшла весело, жваво, гамірно. А ще казкар побував в кожному класі, давав автографи, фотографувався з гімназистами. Всі охочі могли придбати книгу казкаря з особистим підписом на кшталт "Киці Оленці від Сашка Лірника".

Ми щиро дякуємо панові Сашкові за це шоу-візит-інсценування! Також дякуємо Габзовській Тетяні, мамі нашої учениці, яка запропонувала цей захід і допомогла організувати зустріч із казкарем. Дякуємо нашій бібліотекарці Тетяні Петрівні і всім-всім-всім, хто взяв участь у організації зустрічі, фотографував та описав захоплені враження гімназистів.

Сподіваємося і надалі підтримувати добре знайомство з письменником!

***

Альбом зі світлинами із зустрічі з Сашком Лірником у Святошинській гімназії вперше було розміщено на нашій офіційній сторінці в мережі Facebook.