/ / / Приглашаем познакомиться: Оксана Мазурак и праздничные гномы

Дек26

Приглашаем познакомиться: Оксана Мазурак и праздничные гномы

Днями зграйка новорічних гномиків (тих, що на фото) полишила стіни Святошинської гімназії – і розлетілася до наших друзів-партнерів, аби зайняти чільне місце на їхніх поличках та нести святковий настрій у їхні домівки.

Але це не просто іграшки з крамниці. Ці білобороді красені мають свою історію. Їхня авторка – наша колега, викладачка образотворчого мистецтва дитячого садка Святошинської гімназії, і знатна майстриня.

Сьогодні у рубриці #святошинська_гімназія_пишається ми запрошуємо вас познайомитись із Оксаною Мазурак, яка завідує ізостудією садочка гімназії, а у вільний час шиє, малює, вирізає, плете гномів і не тільки!..

Інколи історія професійного становлення починається так.

Жила собі маленька дівчинка, яка понад усе на світі любила солодощі та уроки малювання. У дні, коли за розкладом були заняття з образотворчого мистецтва, вона летіла до школи і мріяла, аби всі уроки – читання, математику, співи – відмінили. І замість них поставили малювання!.. А все завдяки вчительці малювання. Та вміла так захопити дітлашню рукотворними історіями, що діти не хотіли йти навіть після дзвоника...

У старшій школі уроки малювання закінчились, а ностальгія за прекрасним лишилася. Коли постало питання «На кого йти вчитися?», Оксана Василівна Мазурак вирішила продовжити справу улюбленої вчительки – і вступила до педагогічного коледжу на спеціальність «Керівник образотворчої діяльності в дошкільних закладах».

І якщо вже розповідати про гномів, то першу ляльку Оксана Василівна пошила саме у коледжі. То була мавпочка-наречена для виставки декоративного мистецтва, яка скорила відвідувачів не лише тонким станом, але й хитрим вбранням. І не дивно. Бо ж наряди для ляльок Оксана шила ще в дитинстві. Вона досі пам’ятає, як років у сім вирізала чималий квадрат із бабусиної парадної сукні, прорізала в ньому горловину, сплела пасок... одним словом, зробила все найкраще, щоб поповнити ляльці гардероб… :)

А з 2010-го року Оксана Василівна Мазурак викладає образотворче мистецтво в дитячому садку Святошинської гімназії. І тепер вже на її заняття діти біжать наввипередки!..

Кажуть, малята дуже люблять і Оксану Василівну, і її уроки.

Можливо, тому що вона, як і її вихованці-дошколята, знаходить натхнення у навколишньому світі – у листі під ногами, на гілці чи в небі над головою. Бува, поспішає на роботу, побачить сороку на дереві – хоп!.. І вже має ідею, як реалізувати те спостереження так, щоб малюки могли перенести птаху на папір і дати їй нове творче життя.

А можливо, її люблять та цінують за те, що поруч із нею світло та затишно. Чи за те, що вона завжди усміхнена. А чи тому, що ніколи не підвищує голос – і випромінює внутрішню гармонію.

Це людина, яка завжди все робить гарно, акуратно і вчасно. Або й завчасно!..

Оксана Василівна не обмежується програмними вимогами і завжди творчо переосмислює завдання для своїх занять. Якщо вона бачить нову ідею, то невідкладно хоче її втілити!.. Як у роботі, так і у творчості Оксана не слідує канонам класичного мистецтва.

Вона поєднує техніки, винаходить цікаві авторські рішення. I коли ми бачимо результати її творчості, то часто не маємо інших слів, крім захопленого «Ах-х-х!».

«Вона добра і ніколи не відмовляє, якщо до неї звернулися за допомогою. Коли в підготовці до свята потрібна її кропітка та художня робота, ми можемо завжди покластися на Оксану».

Золота людина – це не пусті слова. У неї і руки золоті, і душа золота

«Вона вкладає у творчість частинку себе… У мене вже зібралася ціла колекція Оксаниних ляльок, і я точно можу сказати, що ці іграшки – не для гульні. Вони для того, щоб милуватися ними довгими зимовими вечорами у затишку і сімейному теплі. У них є своя тиха магія…»

Ми записали ці враження зі слів колег. Бо від Оксани Василівни ви ніколи не почуєте вихвалянь – вона скромна людина. Хоча є чим пишатися: вона творить речі, поєднуючи техніки декупаж, квілінг, гачкування, в’язання, шитво, малюнок – це лише короткий список технік, які вона освоїла самостійно!..

А наприкінці 2016-го року Оксану Василівну захопила хвиля «тільдоманії». Тож на світ з’явилися не лише білобороді поважні гноми, яких ви бачите на світлинах, але й котики, й ляльки, й інша живність із до-о-о-о-овгими ніжками та ручками. Які вже ось-ось знайдуть нову домівку. І наповнять її відчуттям дива та затишку.

В Святошинській гімназії ми дуже цінуємо Оксану Василівну – і не стомлюємося захоплюватися її талантами. Напередодні Нового Року бажаємо їй і надалі шити, плести, творити своє щастя – адже це їй вдається якнайкраще!

ПИШАЄМОСЯ!