/ / / Представители ЕCNAIS в Святошинской гимназии

Апр23

Представители ЕCNAIS в Святошинской гимназии

Як ми писали у попередній новині,  на наступний день після відкриття ХХХ Конференції Європейської ради національних асоціацій незалежних шкіл (ECNAIS), європейські освітяни вирушили до 10 приватних шкіл міста Києва (по 1-й з кожного району). Святошинський район за вибором ECNAIS представляла Святошинська гімназія.

Отож, 20 квітня до нас завітало 8 директорів шкіл з різних європейських країн. Зустріч розпочалася зі знайомства, круглого столу та кількох презентацій.

Цікаво, динамічно та інтерактивно виступив Начальник Святошинського РУО пан Ю. Дубовецький, який презентував систему освіти Святошинського району. Наведена паном Юрієм інформація визвала великий інтерес у наших гостей. Вони ставили багато зустрічних питань, активно конспектували наведені цифри та факти, фотографували презентацію і з теплотою дякували Юрію Олександровичу за живе і цікаве спілкування.

Весело та жваво гості відгукнулися на презентацію роботи Святошинської гімназії. Також було багато запитань та порівнянь із роботою освітніх закладів в Європі.

Екскурсія гімназією щиро захопила європейських директорів. В садочку вони завітали на уроки англійської та математики – і були вражені з наших вихованців, які вже в 4-5 років знають назви геометричних тіл і вільно рахують десятками в межах тисячі.

В школі гості відвідали фрагменти уроків:

• Математика, 4клас, (вчителька Оксана Устинова);
  • Фізика 10 клас (вчитель Павло Клименко);
  • Історія, 7 клас (вчителька Половинчак Юлія);
  • Англійська, 7 клас (вчителька Ольга Пуга);
  • Природознавство, 5 клас (вчителька Кіра Бобко).

А ще завітали до бібліотеки, де познайомились із нашим клубом-читальнею BOOKля і подарували нашим читайликам цукерки – “щоб гарно читалося”. Зі свого боку ми підготували для гостей невеличкі подарункові пакети із записничками Святошинської гімназії та ляльками у національному вбранні, які власноруч виготовила Оксана Мазурак, викладачка образотворчого мистецтва нашого садка.

І, звісно, ми запросилил гостей на обід до гімназійної їдальні! Гості хвалили наїдки, окремо дякували за смачний українськи борщ з пампушками :).

У підсумку цим візитом залишились задоволеними як ми, так і гості з ECNAIS. Вони казали, що:

“... дуже щасливі, що вибрали саме вашу школу серед інших 10 закладів Києва! Бо плідно і приємно провели час”.

“... видно, що ви закохані в свою справу, і що у вас суперський колектив. Все виглядало дуже невимушено та по-дружньому”.

... ви повинні пишатися тим, що ви робите!

«…ми навіть не очікували такого високого рівня англійської мови в Україні…»

«…думаєм, що ви самі не зовсім розумієте, як багато ви робите унікальних речей для своїх дітей…»

«…чому Україна не популяризує свій досвід в Європі? Ви маєте це робити, бо нам є чому у вас повчитися!»

Під час цього візиту ми зрозуміли одне: ми з різних країн, з різних культур, з різних педагогічних систем! Але це не може змінити головного… того, що педагоги усього світу єдині у своїх стремліннях, прагненнях, проблемах та творчому пошуку. І у нас більше спільного, ніж може видатись на перший погляд.

Ми щиро дякуємо європейським освітянам за теплі відгуки, відкритість до діалогу, за обмін контактами і бажання підтримувати комунікацію в майбутньому.

До наступних зустрічей, друзі!