/ / / Онлайн-встреча с Владимиром Рутковским в рамках интегрированного проекта

Мар13

Онлайн-встреча с Владимиром Рутковским в рамках интегрированного проекта

А що ви знаєте про письменників та поетів, твори яких читаєте? Учні 5 та 6 класів не просто зі слів знають, а ОСОБИСТО ЗНАЙОМІ з Володимиром Григоровичем Рутківським, чудовим дитячим письменником, володарем Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі літератури, твори якого отримали звання "Книга року ВВС".

Саме він завітав до Святошинської гімназії, прямо на заняття 5 і 6 класу. Не сам, а завдяки своїй колезі Наталії Марченко, людині, яка особисто знає Володимира Григоровича та радо допомогла підготуватися до знайомства. Проте онлайн-зустрічі з письменником передувала велика та грунтовна робота, задля якої об'єднали свої зусилля дві кафедри Святошинської гімназії — Кафедри Слова та "Культура і Час".

Отож, коротко про перебіг проекту:

• спочатку гімназисти прочитали В. Рутківського "Гості на мітлі" на заняттях із української мови та літератури разом із Інною Іванівною Дараган (використовуючи методику роботи з деформованим текстом, автором якої є Наталія Сергіївна Опімах, наша вчителька мови і літератури та генеральна директорка);
  • потім діти записали відео-лист до пана Рутківського, в якому дякували і відгукувалися на його творчість, а також запрошували до діалогу;

Відео-лист до Володимира Рутківського від 5-класників

• далі на заняттях "Культура і Час" разом із Наталею Миколаївною Височинською діти намалювали, зняли і змонтували буктрейлер до книги;
  • також цей буктрейлер було презентовано для участі в міжнародному проекті на платформі eTwinning — "Hero, hero where are you? Would you like to join our book?" ("Герою, герою, де ти є? Чи не хочеш ти приєднатися до нашої книжки?")

Буктрейлер до книги "Гості на мітлі"

Наступний етап проекту — це книга з ілюстраціями і мовними вправами, віршами тощо. На сьогодні учні 5 класу разом із Інною Іванівною вже склали сенкани на уроках української літератури за мотивами казки "Гості на мітлі". Це короткі вірші на 5 рядків зі своєю особливою технологією створення. А вже далі, на занятті "Культура і час" вони створили шрифтові композиції до цих віршів.

Проте повернімося до онлайн-зустрічі із улюбленим письменником, яка минула дійсно чудово!

Всі хвилювалися: і вчителі (турбувалися за організаційні моменти), і п'ятикласники (мали купу запитань і на всі хотіли отримати відповіді), і сам автор (бо знайомство з такими читачами, як наші — це неабияка відповідальність).

Проте зустріч відбулася. Хвилююча, захоплива і пізнавальна. Діти вражені так само, як і дорослі. Вони були розважливі і не лише цікавилися творчим процесом письменства, а й давали поради Авторові щодо його майбутніх творів та персонажів :)

Наталія Сергіївна так прокоментувала цю подію:

Моя давня мрія збулася) наші діти і ми набулися з людиною, на творах якої живемо у 5-6 класах. Мовлення автора настільки багате, що саме на ньому і варто вчити української мови! Кращого в сучасній українській дитячій літературі я не знаю.

Кафедра Слова дякує за допомогу усім, хто долучився. Відео-нарізку із зустрічі з паном Рутківським ви можете переглянути далі:

Нарізка з питань-відповідей із В. Рутківським

Святошинська гімназія також щиро дякує Авторові та його колезі за відкритість до діалогу, і окремо — за творчість, яка окриляє, мотивує до читання і допомагає створювати цікавенні уроки-проекти. До речі, авторками та кураторками проекту є наші творчі вчительки — Інна Іванівна та Наталія Миколаївна, які інтегрували викладання своїх предметів так, щоб залучити якомога більше сучасних методів та цінностей у проект. Захоплюємося нашими педагогами і щиро дякуємо їм за творчість у роботі!

ДЯКУЄМО АВТОРОВІ ТА ЙОГО ПОМІЧНИЦІ!
Сподіваємося на подальшу співпрацю!