Тел.: (044) 452 24 03, (067) 327 30 15 (д/с), (067) 403 56 63 (д/с)
Больше, чем просто хорошее образование
/ / / Галина Романенко в рубрике #запрошуємо_познайомитись

Новости

 Сент19

Галина Романенко в рубрике #запрошуємо_познайомитись

У традиційній понеділковій рубриці “Запрошуємо познайомитись” ми хочемо вам розповісти про рідкісну людину і професійного вихотеля – Галину Миколаївну Романенко. Вона пройшла разом із нами шлях завдовжки у 16 років, працювала із нашими крихітками ще коли сама гімназія була садочком “Крохою”. І сьогодні ми запрошуємо вас познайомитись трішки ближче із нашою незамінною колегою!

***

Галина Миколаївна прийшла працювати до нас помічницею вихователя в далекому 2001 році, і вже тоді була такою ж тендітною та делікатною людиною, якою ми знаємо її зараз. Ніжною, доброю, спокійною, врівноваженою. Вона ніколи не підвищувала на дітей голос, завжди вміла лагідно та по-доброму допомогти малечі в їхніх клопотах.

– Галочка!.. Галочка!.. – часто лунало в садочку.

Саме так до помічниці вихователя зверталися і вихованці. Вже згодом вона обійняла посаду вихователя, а далі рік за роком, крок за кроком вона вчилася, розвивалася в методі Монтессорі, професійно росла як майстер своєї справи – і перейшла на посаду вихователя. Тепер вже і дорослі, і малі звертаються до неї поважно “Галина Миколаївна”. Проте ті ж самі ніжність і тепло струменять у кожній її дії!..

Звісно, “м’яка та тендітна” – це перше, що кажуть про Галину Миколаївну колеги. Але всі додають, що крім природної делікатності, вона ще й володіє “міцним внутрішнім стрижнем”. Саме ця м’яка впевненість допомагає їй порозумітися з дітьми.

Якщо хтось надто бешкетує – Галина Миколаївна вміє лагідним тоном, але домогтися того, щоб правила в групі були виконані. Вона коректна і послідовна, якщо потрібно – наполеглива. При цьому вона завжди має для дітей такі аргументи, які вони чують і приймають.

Якщо треба після прогулянки мити руки, а малеча комизиться – Галина Миколаївна стане разом із дітками мити руки. Бо коли є правила, то дорослий першим має їх виконувати. В її групі завжди є відчуття, що вона не “над дітьми”, а разом із ними, на їхньому боці.

А ще Галина Миколаївна навчає наших наймолодших вихованців математиці та логіці, викладає предмет “Навколишній світ”. Вона дуже ретельно підбирає інформацію для занять, тричі перевіряє її достоменність. До кожного терміну та поняття вона підбирає цікаві факти та історії, які допомагають малечі запам’ятати інформацію без завчання.

Коли ж на відкриті заняття до Галини Миколаївни приходять батьки, то завжди, от буквально завжди!, дізнаються там щось новеньке, таке, яке вони до сьогодні не знали, а їхні діти – знали.

Наприклад, якось батьки дивувалися з того, як впевнено малеча оперувала поняттями “еліпсоїди” та “овоїди” і легко, заввиграшки називала відмінності...

Або багаторозрядні числа. Коли батьки дивляться, як малеча працює із матеріалом у цій темі, то у них не виникає питання “Навіщо це потрібно дітям дошкільного віку?” – вони бачать, що дітям це цікаво. Настільки, що малі чомусики самі поспішають із запитаннями!..

А все це завдяки Галині Миколаївні, яка вміє на дитячий інтерес відповідати такими цікавинками, що їхня допитливість прокидається знову і знову. Вона робить це і з душею, і професійно. Вона періодично проходить семінари та тренінги. І постійно навчається новому, розглядає відмінності між старими методами та новинками, аргументує, чому зараз варто робити по-іншому – і маленькими кроками впровадить ті знахідки в практику.

З іншого боку, Галина Миколаївна є надзвичайно цінною для нашого колективу. Колеги з готовністю та теплом відгукуються про неї:

Це незмінна та незамінна людина, яка не залишала садок ні на хвилинку! Вона завжди готова допомогти в роботі, якщо є для того необхідність.

“Вона не просто гарний Монтессорі-професіонал – ця методика їй особисто підходить, їй наче від природи дано... Галина Миколаївна завжди керується принципом “Все на благо дитини, для її розвитку”.

“З роками її майстерність розкривається і проявляється у таких деталях, що в неї хочеться вчитися і вчитися!.. Вона завжди готова поділитися досвідом. Треба їй тільки сказати про своє бажання – вона знайде вільний час, розкаже, де взяти інформацію, що зробити”.

І знаєте, доки ми збирали матеріали для цього допису, було сказано багато щирих слів визнання та вдячності від колег – Галині Миколаївні. Проте найбільшою, дорожчою за всі слова, подякою для неї є її випускники. Їх частенько можна побачити в гостях у садочку. Після уроків вони прибігають у гості до улюбленої виховательни, щоб дізнатися як справи, розповісти про свої досягнення. А, бува, й просто: забігли на хвилиночку, майже без слів притулилися, поніжилися – і побігли знову на уроки...

В такі миті інколи здається, що всіх них, для кожної дитини, з якою працювала Галина Миколаївна, вона має особливе місце в серці – великому, людяному, щедрому!

Дуже хочеться завершити цю нотатку словами вдячності: Галино Миколаївно, ми Вас надзвичайно цінуємо! За кожен день із цих років, за кожне лагідне слово, за відданість справі, дітям і гімназії, за добру принциповість і безмежно щедре серце – ДЯКУЄМО ВАМ!

З повагою та любов’ю,
колектив Святошинської гімназії

Вперше цей допис було розміщено на сторінці Святошинської гімназії в мережі Facebook. Підписуйтесь на нашу стрічку новин і будьте в курсі подій в садочку та школі гімназії!